5 nejstrašidelnějších ostrovů světa

V časopise jsem našla seznam pěti nejstrašidelnějčích ostrovů světa.

Hartův ostrov mrtvých

Jen asi 10 kilometrů od nejslavnější čtvrti v New Yorku. Manhattanu, lze najít ostrov, který prý patří mezi nejstrašidelnější na světě. Důvodem je bohatá a temná minulost místa a také fakt, že je v jeho půdě pohřbeno 850 000 lidí. Jedná se tak o největší a nejpodivnější masový hrob v USA. Nelze se tak divit výpovědím obyvatel blízkého Manhattanu, o děsivých zvucích vanoucích se z ostrova.

Morový ostrov Poveglia

Tento Benátský ostrůvek bývá považován za jedno z nejstrašidelnějších míst na světě. Za vše může temná minulost, ve které najdeme především zkázu v podobě černé smrti – moru. V 18. století totiž ostrov sloužil jako karanténa pro nakažené morem, což znamenalo jedině spoustu mrtvých , a také spoustu nahromaděné negativní energie. Během 20. století zde navíc vyrostla léčebna pro duševně nemocné.

Ostrov mrtvého muže

Na tento ostrov v roce 1862 vstupuje první bílý osadník John Morton. Nachází prý stovky zvláštních dřevěných krabic připoutaných k větvím stromů. Když jednu sundá, vypadne z ní změť kostí a zbytků látky. Ukazuje se, že na ostrově proběhla obroský bitva mezi indiánskými kmeny, při které zahynuly stovky bojovníků. Celé místo se po této události stalo posvátným pohřebištěm.

Ostrov panenek

Jeden Mexičan provádí obchůzku po ostrově.Ve vodě spatří tělo malé holčičky. Po zemřelé zůstává jen panenka, kterou pověsil na strom. Událost ho zasáhne takovým způsobem, že se pouští do zdobení ostrova panenkami. Ostrov tím proslaví po celém světě.

Filipínský Corregidor

V květnu roku 1942 se na tomto ostrově odehrává tragédie. Po krvavé bitvě se japonským útočníkům definitivně vzdávají američtí a filipínští vojáci. Japonci neváhají a začínají je mučit, některé i zabíjejí. Po několika letech Američané zabírají ostrov zpět a dochází zde k největší masové sebevraždě. Více než 3000 Japonských vojáků spáchá sebevraždu než aby skončili v zajetí.