Dejte si kafe ve společnosti a ozdobte se krásným šperkem

Je to snad jedna z představ každé ženy. Dovolená, procházení se po městě s posezením v kavárně spolu s výborným kafem a nečím dobrým k zakousnutí! Sedíte tam a nasáváte okolní atmosféru cizí kultury. Ovšem proto, aby vše bylo dokonalé, nesmíte zapomenout na zásadní doplněk. Šperk!

Všimněte si v jakékoliv z cizích zemí, v tradičních kavárnách na náměstí sedí ženy, které jsou krásně oblečené s perfektně doladěným outfitem, kdy šperk a oblečení, jako by k sobě patřily.

Nezapomeňte proto vzít si s sebou pečlivě vybrané náušnice a stříbrný náramek na ruku (samozřejmě záleží na stylu). Pak se na Vás číšníci budou krásně usmívat a možná dostanete i drobnou pozornost!

Výsledek obrázku pro kafe

Je libo stříbrné náušnice se swarovski kamínkem?

Pokud fandíte stříbru a máte tento materiál rádi alespoň z poloviny jako já, tak jsem našla docela super stránku, kde mají stříbrné náušnice pecky za luxusní ceny.

Web sleduji dlouho, mám od nich i velké množství  náušnic z oceli, ale stříbrné mají nově. Nevím jestli mají ceny zaváděcí, takže pokud Vám nevadí nakupovat šperky přes net, podívejte se tam. Ceny jsou luxusní, a doufám, že to tak i zůstane. Mají obrovský sortiment, jedinou vadu na kráse vidím v tom, že tam nenajdete fotky, jak šperk vypadá na uchu, či hrudi (pokud jde třeba o náhrdelník). Ale jde vidět, že na všem pořád pracují. Sleduji je často a neustále přibývají nové a nové věci. Nabízí i stříbné náušnice s kystalem Swarovski a ty se mi líbí moc. A cena kolem 199? Nevím teď přesně z hlavy a dle mého super. Jedny jsem si objednala, možná se Vám časem pochlubím, jak vypadají na oušku. Dodávají všechno rychle, takže dobré i jako dárek. Koukněte se koneckonců sami, za to přece holky nic nedáte.

Jinak tam najdete i ocelové náramky, náušnice, náhrdelníky postříbřené, ocelové, dokonce mají o kosmetické taštičky, piercing do pupíku …je tam toho fakt hafo. Moc ráda tam nakupuju.

5 nejstrašidelnějších ostrovů světa

V časopise jsem našla seznam pěti nejstrašidelnějčích ostrovů světa.

Hartův ostrov mrtvých

Jen asi 10 kilometrů od nejslavnější čtvrti v New Yorku. Manhattanu, lze najít ostrov, který prý patří mezi nejstrašidelnější na světě. Důvodem je bohatá a temná minulost místa a také fakt, že je v jeho půdě pohřbeno 850 000 lidí. Jedná se tak o největší a nejpodivnější masový hrob v USA. Nelze se tak divit výpovědím obyvatel blízkého Manhattanu, o děsivých zvucích vanoucích se z ostrova.

Morový ostrov Poveglia

Tento Benátský ostrůvek bývá považován za jedno z nejstrašidelnějších míst na světě. Za vše může temná minulost, ve které najdeme především zkázu v podobě černé smrti – moru. V 18. století totiž ostrov sloužil jako karanténa pro nakažené morem, což znamenalo jedině spoustu mrtvých , a také spoustu nahromaděné negativní energie. Během 20. století zde navíc vyrostla léčebna pro duševně nemocné.

Ostrov mrtvého muže

Na tento ostrov v roce 1862 vstupuje první bílý osadník John Morton. Nachází prý stovky zvláštních dřevěných krabic připoutaných k větvím stromů. Když jednu sundá, vypadne z ní změť kostí a zbytků látky. Ukazuje se, že na ostrově proběhla obroský bitva mezi indiánskými kmeny, při které zahynuly stovky bojovníků. Celé místo se po této události stalo posvátným pohřebištěm.

Ostrov panenek

Jeden Mexičan provádí obchůzku po ostrově.Ve vodě spatří tělo malé holčičky. Po zemřelé zůstává jen panenka, kterou pověsil na strom. Událost ho zasáhne takovým způsobem, že se pouští do zdobení ostrova panenkami. Ostrov tím proslaví po celém světě.

Filipínský Corregidor

V květnu roku 1942 se na tomto ostrově odehrává tragédie. Po krvavé bitvě se japonským útočníkům definitivně vzdávají američtí a filipínští vojáci. Japonci neváhají a začínají je mučit, některé i zabíjejí. Po několika letech Američané zabírají ostrov zpět a dochází zde k největší masové sebevraždě. Více než 3000 Japonských vojáků spáchá sebevraždu než aby skončili v zajetí.

Katastrofy: Havárie raketoplánu

Další z velkých katastrof byla všem dobře známá havárie raketoplánu Challenger . Zavinily ji nízké teploty (-13stupnů celsia) ,které poškodily těsnění na pomocném vzletovém stupni . Po zážehu letěl ještě raketoplán 73 sekund. V 15 ti kilometrové výšce se však před očima všech přihlížejících rozletěl na kusy . Velitelský modul s posádkou na palubě sice výbuch vydržel ,ale posléze spadnul  do Atlantiku . Vyšetřování prokázalo , že ze sedmičlené posádky někteří členové výbuch přežili ,a snažili se ještě nahodit do kabiny přívod kyslíku .Ovšem dílo dokonalo  prudký náraz rychlostí 320 km v hodině na vodní hladinu ,který nepřežilo  šest astronautů a jedna učitelka. Byli  nalezeni všichni mrtví . Nejmladší z vesmírných katastrof je havárie raketoplánu Columbia ,která je předzvěstí konce éry raketoplánů . Bylo  poškozeno levé křídlo kusem izolační pěny ,která se utrhla při startu . Inženýři si toho sice všimli ,ale bohužel podcenili vážnost situace .Proto byl kritický návrat do atmosféry ,kdy přehřáté plyny prorazily plášt ,a zdevastovaly vntřní strukturu křídla.Tím se samozřejmě lod stala neovladatelnou a úplně se rozpadla. Jako v předešlých smutných případech zahynula celá sedmičlenná posádka.Naproti tomu sověti slavili již v roku 1965 prvenství kosmonauta Leonova ve vystoupení  do volného vesmíru .Bylo to sice jen  12 minut ,a Leonov spíše vlál na volném laně ,než že by se pohyboval .Během výstupu má ovšem značné problémy.Skafandr se mu kvůli expanzi nafukoval jako balon ,takže si nedosáhl na kameru na hrudi ,a musel použít jinou.V případě ,že by se zhatil jeho návrat,byl údajně vybaven i sebevražednou kapslí .

Lajka, první psí kosmonaut

O skutečném osudu „první psí kosmonautky“ Lajky ,(v překladu štěkny) ,ví už dnes málokdo . Je dost smutný .Lajka byla vlastně toulavá fenka z ulic Moskvy .Snad také proto byla vybrána jako vhodná kandidátka ,která se na krátkou dobu může podívat za hranice atmosféry na palubě Sputniku 2 .Přestože má na palubě na celý týden připravenou výživnou pastu ,ve skutečnosti se nijak nepočítá s jejím návratem domů .Navzdory všem  klamným tvrzením se až v roce 2009 dozvídá veřejnost ,jak vypadala skutečnost . Nebohá fenka vydržela vlastně na živu pouze několik hodin ,potom však zemřela na přehřátí . To zavinilo selhání raketového stupně ,který se neoddělil .Asi po sedmi hodinách utichly v modulu všechny známky života .Na  její počest se však stala součástí sousoší v Moskvě ,kde se nachází Kosmické městečko ,a její  jméno je také označeno na moskevském památníku Pokořitelů kosmu .Neštěstí se nevyhnulo ani Georgii Dobrovolskemu ,Viktoru Pacajevovi a V. Volkovovi ,jež jsou první posádkou ,která přestupuje na palubu orbitální stanice Saljut 1.Při návratu do atmosféry se  porouchá ventil na vyrovnávání tlaku ,který se bohužel otevřel moc brzy.Tím se stalo ,že vzduch z kabiny byl vysát do prostoru ,a kosmonauti proto upadli  do hlubokého bezvědomí ,ze kterého se už bohužel neprobrali .Tím získali velmi smutné prvenství ,protože jsou až do dnešní doby prvními kosmonauty ,kteří zahynuli ve vesmíru .Tragedií je také postižena mise programu Apollo 1, když z důvodu poruchy uvnitř modulu přeskočí jiskra  a způsobí  ve velitelském modulu požár . Všichni tři připoutaní  členové posádky se udusí dýmem.

Výsledek obrázku pro lajka

Expreso

Připravit dobré  expreso není jen tak. Kafaři vědí o čem je řeš. Je třeba mít znalosti a dovednosti. Není to jen o koupi kávy, ale je třeba ji vhodně pomlet, použít ideální množství a správně natlačit a získat tak ideální sílku kávy.

Připrava dobrého a silného expresa jde snáze, pokud máte systém jednorázové dávky mleté kávy, která je uzavřeno ve vakuovém sáčku z papíru.

Je to taková instatní káva, která je však z pravé kávy a jejiž chuť, kvalitu a sílu oceníte. V jedné dávce je ideální množství namleté kávy s potřebnou jemností. Pokud nemáte čas ani chuť se s kávou dělat, ideální volbou je kvalitní káva.

Pripraviť skutočne dobré espreso je hotové umenie. Na jeho prípravu treba mnoho znalostí a skúseností. Nestačí kúpiť len drahú kávu, ale treba ju mať i namletú na vhodný stupeň jemnosti, použiť správne množstvo a poriadne ju natlačiť…